KAMIENIARSTWO

BURDUN

Jak wygląda proces zamówienia nagrobka?

1. Określenie rodzaju grobu


Szanowni Państwo, w celu ułatwienia współpracy, poniżej krok po kroku przedstawiamy proces składania zamówienia. 

Rozpoczynamy od określenia rodzaju grobu, który aktualnie znajduje się na cmentarzu oraz ustalenia wymiarów nagrobka, którego potrzebujemy.

Rodzaje grobów:

- grób ziemny, czyli trumna zakopana i zasypaną ziemią,

- grobowiec, murowania piwnica,

- nagrobek.

Każdy z wymienionych grobów należy z wymiarować i podać nam następujące wymiary: długość, szerokość oraz odstęp między sąsiadującym grobem/nagrobkiem.  Poszczególne cmentarze mają zwykle ustalone dozwolone wymiary nagrobków, dlatego wymiary warto skonsultować z zarządcą cmentarza.  

 

2. Lokalizacja cmentarza


Kolejnym krokiem jest podanie dokładnej lokalizacji cmentarza – Najczęściej nazwa miasta oraz nazwa cmentarza lub ulicy, na której się znajduje.
W zależności od rejonu Polski, panują różne mody i wytyczne określające wymiary nagrobków. Poniżej podajemy te najczęściej spotykane w woj. dolnośląskim, opolskim i śląskim.

 

3. Wybór rodzaju kamienia


Następnie przechodzimy do wyboru kamienia, jego rodzaj oraz kolorystyka to kwestia bardzo indywidualna, jednak oczywiście służymy swoją radą. Często spotykaną praktyką jest mieszanie dwóch różnych rodzajów jak np. jasny-ciemny, jasny-kolor lub innych indywidualnych połączeń. Z naszej strony zawsze gwarantujemy najwyższą jakość materiałów oraz profesjonalne doradztwo i wykonanie.

 

4. Wybór wzoru nagrobka


Wybór wzoru nagrobka to kolejny krok, który należy wykonać. Oferujemy między innymi: nagrobki standardowe, nagrobki tradycyjne, nagrobki nowoczesne, nagrobki pojedyncze, nagrobki podwójne, nagrobki dziecinne, nagrobki urnowe, grobowce jak również realizację indywidualnych projektów według wytycznych klienta. Zajmujemy się również projektowaniem nagrobków w programie graficznym, zgodnie z Państwa wskazówkami dla najbardziej wymagających klientów.

 

5. Wycena


6. Zamówienie i realizacja


    Realizując kolejne kroki procesu zamówienia, przechodzimy do etapu wyceny. Znając Państwa oczekiwania oraz wszystkie parametry projektu, przygotowujemy wstępną wycenę. Na koszt nagrobka składają się następujące elementy:

  • rodzaj wybranego projektu: sposób wykończenia, kształt elementów, ich ilość oraz grubość,
  • ilość wykorzystanego do wykonania kamienia,
  • rodzaj kamienia,
  • sposób zagospodarowania przestrzeni wokół nagrobka,
  • liczba nekrologów,
  • rodzaj liternictwa,
  • liczba dodatków galanterii kamiennej,
  • liczba dodatków galanterii ze stali szlachetnej,

 

Na tym etapie podejmują Państwo decyzję odnośnie chęci skorzystania z naszych usług, jeśli będzie ona pozytywna, przechodzimy do kolejnych etapów.

Wspólnie zajmujemy się ustaleniem szczegółów związanych z ostatecznym wyglądem nagrobka, na który składają się: liternictwo, rzeźby nagrobkowe, foto ceramika, galanteria kamienna oraz galanteria ze stali nierdzewnej. Ustalamy również kwestie związane z wykończeniem pomnika oraz zaaranżowaniem przestrzeni wokół (np.: ławeczki, kostka, biała Marianna).

Etapem finalizującym nasze ustalenia jest sporządzenie i podpisanie umowy. Umowa sporządzana jest w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, natomiast jej podpisanie, może odbyć się w biurze w jednej z naszych lokalizacji lub w miejsce ustalony przez obie strony.

Po dopełnieniu wszystkich formalności możemy przejść do realizacji zlecenia, które następuje w momencie wpłacenia, ustalonej w umowie, zaliczki. Czas realizacji zlecenia od momentu akceptacji projektu z Państwa strony to najczęściej 1 miesiąc, jednak w przypadku zamówień bardziej złożonych może wymagać wydłużenia tego czasu. Jeżeli potrzebujecie Państwo szybszej transakcji, prosimy o kontakt indywidualny, postaramy się sprostać napiętemu terminarzowi.

 

POZNAJ NAS BLIŻEJ

Po ustaleniach telefonicznych możliwość spotkania w innym miejscu oraz w dogodnych dla Państwa godzinach.

  1. pl
  2. en

Nasze wyroby takie jakie nagrobki pojedyncze, nagrobki podwójne, nagrobki dziecięce, nagrobki urnowe, grobowce, parapety, schody, blaty, galanterię kamienną oraz galanterię ze stali szlachetnej możecie znaleźć Państwo w takich miejscowościach jak: Brzeg, Opole, Wrocław, Wałbrzych, Świdnica, Strzegom, Strzelin, Niemodlin, Skorogoszcz, Lewin Brzeski,  Nysa, Kluczbork, Namysłów, Krapkowice, Olesno, Ozimek, Otmuchów, Oława, Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce.